Sklo do okna

Příslušenství Dekorplast

Co jsou izolační brýle?

Izolované sklo je odborný termín pro tepelně izolační sklo, skládající se ze dvou nebo více tabulí skla, oddělených hermeticky uzavřeným prostorem mezi tabulemi, zvaným komora. Celek je obramován distančním rámečkem. Izolační skla se vyznačují vynikající těsností. V místech spojení tabule s distančním rámečkem jsou použity speciální lepicí a těsnící materiály, které zajišťují stabilitu konstrukce a účinnou izolaci od vnějších vlivů.

Okna
Zvukotěsné zasklení

Skla pohlcující zvuk

Pro zajištění patřičného komfortu nebo dokonce bydlení v daném místě je nutné snížit hladinu hluku. Ochrana proti hluku je nezbytná tam, kde není možné odstranit zdroj zvuku. V takových situacích se používá zvukotěsné sklo. Zvukově pohlcující sestavy jsou založeny na asymetrické konstrukci skleněných tabulí, pružných spojích a použití tlumicích plynů v prostoru mezi tabulemi. Při výběru správné zvukové izolace je třeba vždy identifikovat zdroj hluku.

Markýzy

Protisluneční sklo

Sklo s protisluneční ochranou se obvykle používá v izolačních sklech. Jejich hlavním účelem je snížit množství pronikající sluneční energie a tím chránit místnosti před nadměrným vytápěním. Další výhodou oproti tradičním řešením je snížení nákladů na klimatizaci. Protisluneční skla lze rozdělit do dvou skupin: absorpční a reflexní. Rozlišení je následující:

Korpus tónovaná (absorpční) skla

Základním řešením je použití korpusového tónovaného skla. Toto sklo se barví při procesu tavení ve sklárně. Vhodné zbarvení (např. modrá, hnědá, grafitová, zelená) způsobuje silnou absorpci určité části paprsků. Díky jevu absorpce se tónovaná skla zahřejí, pohltí asi 50 % sluneční energie a následně ji rozptýlí ven. Absorpční skla se vyznačují nízkou mírou odrazu světla. Podle potřeby se volí vhodná barva a tloušťka skla, protože výkon savého skla s tloušťkou roste.

Reflexní sklo

Pokročilejším řešením je použití skla s reflexním povlakem (Reflex). Tento povlak se nanáší na sklo během výrobního procesu a používá se k odrazu viditelného světla i slunečního tepla. Použití nátěrů různých barev kromě regulace energetické bilance často slouží ke zlepšení estetiky budovy. Oba typy protislunečních skel lze libovolně kombinovat s jinými typy skel. Kombinace protislunečního skla s nízkoemisivními skly nebo skly s vlastnostmi proti vloupání v jedné kombinované sadě, umožňuje splnit očekávání uživatelů. Tento typ řešení umožňuje vytvářet multifunkční sestavy, které účinně chrání před nežádoucí výměnou energie po celý rok.

Laminované sklo

Vrstvené sklo

Vrstvené sklo se skládá ze dvou vrstev skla, mezi kterými je PVB fólie (polyvinylbutyral) - materiál s vysokou odolností proti roztržení. V případě poškození skla zůstane sklo přilepené k fólii, čímž se minimalizuje riziko poranění. PVB fólie také poskytuje ochranu, zvyšuje zvukovou izolaci a snižuje pronikání UV záření.

Máte dotaz? Máme odpověď!

Kontaktujte nás

JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Odeslání formuláře

Vyberte možnost doručení

Osobní odběr

Dekorplast - Logo společnosti

Dekorplast Sp. z o.o. -

Výrobce oken a dveří PVC i ALU